Loading…
Incident pas zgjedhjes së Merkel, një burrë i afrohet kancelares
  • 14/03/2018 | 14:34

...

Një burrë i panjohur thuhet se u përpoq t’i afrohej Angela Merkel para Bundestagut gjerman, pasi ajo u rizgjodh të enjten si Kancelare për të katërtën herë radhazi, shkruajnë mediat botërore, tranasmeton gazetametro.net


Njeriu, i cili foli në një gjuhë të huaj, u arrestua menjëherë pas incidentit, i cili ndodhi kur Merkel iu afrua makinës me të cilën ajo do të vizitonte presidentin gjerman.

Kancelarja gjermane Angela Merkel u betua për mandatin e katër duke thënë: “Me ndihmën e Perëndisë për të përkushtuar gjithë fuqinë e tij për të punuar për të mirën e popullit gjerman” dhe “për të respektuar dhe mbrojtur Kushtetutën dhe ligjet e federatës”.

Personi i cili ka tentuar të afrohej afët kancelares nuk është i ditur, madje nuk dihet as qëllimi për të cilin ai i ishte afruar./gazetametro.net

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë