Loading…
Instagrami merr masa kundër “Balena Blue”
  • 17/06/2017 | 14:55

...

Loja vdekjepruse “Balena Blue”,  muajve të fundit është bërë sfidë për shoqërinë moderne, kjo për shkak të rrezikut që bart.


Shumë adoleshent kanë rënë pre e kësaj loje e cila zhvillohet në 50 nivele e që niveli i fundit dërgon deri në vetëvrasje.

Duke e parë rrezikun Instagram ka marrë një hap. Kur bënë kërkimin e postimeve me hashtagun e kësaj loje, ky rrjet social jep paraljamërimi. “Postimet me fjalët ose etiketat të cilat jeni duke i kërkuar shpesh inkurajojnë sjellje që mund të shkaktojnë dëm dhe madje të dërgojnë deri në vdekje. Nëse po kaloni nëpër diçka të vështirë, ne do të donim t’ju ndihmonim”.
Por në fund të këtij paralajmërimi shfaqet edhe opsioni “shiko postimet megjithatë” (see posts anyway.)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë