Loading…
Irani bombardon ISIS’in (Video)
  • 18/06/2017 | 23:35

...

Irani ka lëshuar raketa në drejtim të Sirisë Lindore të dielën, duke goditur bazat e grupeve militante, që ai i konsideron përgjegjëse për sulmet në Teheran javën e kaluar, që i morën jetën 18 personave.


Sipas agjencisë iraniane të lajmeve Tasnim, Gardat Revolucionare të Iranit kanë lëshuar raketat tokë-tokë me rreze të mesme veprimi nga Irani Perëndimor, në drejtim të rajonit të Deir Al Zurit në Sirinë Lindore.

“Një numër i madh” i terroristëve janë vrarë, dhe një sasi e konsiderueshme e pajisjeve dhe armëve të tyre janë shkatërruar, ka bërë të ditur Tasnim.

Raketat kanë goditur “shtabet dhe qendrat e grumbullimit të terroristëve”, ka bërë të ditur agjencia iraniane.

Gardat Revolucionare të Iranit luftojnë në Siri kundër grupeve militante, që kundërshtojnë presidentin Bashar Al-Assad.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë