Loading…
Isa Mustafa kujton Nekibe Kelmendin
  • 19/06/2017 | 18:40

...

Isa Mustafa, kryetar i LDK-së, ka kujtuar ish-ministren dhe aktivisten e njohur të kësaj partie, Nekibe Kelmendi, në gjashtëvjetorin e vdekjes së saj.


Mustafa në Facebook ka thënë se Nekibe Kelmendi është nënë heroinë dhe Kosova krenohet deri në përjetësi me të.

Ky është postimi i tij:

Të nderuar miq,

Është vështirë të përkujtojmë njerëzit që i dhanë shumë këtij vendi, sepse ata meritonin të jenë me ne. Të përkujtojmë Nekibe Kelmendin. Nënën heroinë, nënkryetaren e LDK-së, ministren dhe veprimtaren e shquar të shtetndërtimit të Kosovës.

Nekibe Kelmendi e mundi dhimbjen e saj për të bijtë dhe bashkëshortin që ia ekzekutuan hordhitë serbe. Mbi dhimbjen e saj kultivoi idealin e shtetit, dëshirën që bijtë dhe bijat e këtij vendi të jetojnë në paqe dhe të lumtur.

Kosova krenohet deri në përjetësi me Nekibe Kelmendin. IM

Në përvjetorin e vdekjes, Nekibe Kelmendin e ka kujtuar edhe Avdullah Hoti, kandidati i LDK-së për kryeministër.

“Sot është përvjetori i ndarjes nga jeta të znj. Nekibe Kelmendi. E kujtoj me respekt të thellë këtë zonjë dhe veprimtare të madhe të LDK-së. I përjetshëm kujtimi për të dhe për burrin dhe dy djemtë e saj”, ka shkruar Hoti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë