Loading…
Ishte në transmetim direkt kur ndodhi tërmeti i fuqishëm, shikoni reagimin e prezantuesit
  • 13/11/2017 | 09:36

...

Mbrëmë rajoni kufitar Iran-Irak është tronditur nga një tërmet i fuqishëm.


Sipas Shërbimit Gjeologjik Amerikan magnituda e këtij tërmeti ishte 7.3 në shkallën Riter.

Raportohet se ka dëme të mëdha materiale, ndërsa numri i të vdekurve ka shkuar në 214 persona.

Nga pamjet që janë publikuar në çastin kur ka ndodhur tërmeti, është edhe një e prezantuesit të lajmeve të kanalit të Kurdisanit, transmeton arbresh.info.

Ai ishte në transmetim direkt kur nisin dridhjet tmerruese. Për më shumë shikoni videon

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë