Loading…
Ismaili i përgjigjet Haradinajt: Nuk po japim tokë për viza
  • 19/01/2018 | 21:21

...

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit, ka komentuar deklaratat e kryeministrit Ramush Haradinaj që tha se është “turp të falet territor për viza”.

Ismaili tha se me versionin aktual, Kosova nuk humb tokë, vetëm sa përfiton nga përcaktimi i këtij kufiri, çka do të detyronte pastaj proces për përcaktim kufiri me Serbinë.

Ai gjithashtu foli edhe për nismën për shpërbërjen e Gjykatës Speciale, për të cilën tha se medoemos, duhet t’i ipet një epilog kësaj nisme.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë