Loading…
Ismaili shpërndan nga një autoambulancë për Deçan, Klinë e Vushtrri
  • 21/10/2017 | 15:52

...

Klina, Deçani dhe Vushtrria do të kenë nga një autoambulancë të re. Kjo falë një donacioni nga Ministria e Shendetësisë.


Ato jkanë dorëzuar sot nga Ministri Uran Ismaili, i cili tha se në fshatra e qytete do të ketë përmirësime të dukshme të shërbimeve mjekësore.

“Autoambulanca të reja në Klinë, Vushtrri dhe Deçan, për ta lehtësuar shërbimin emergjent në këto komuna. I pranuam dje, i shpërndamë sot. Të gjithë qytetarët e Kosovës, pavarësisht se në cilin qytet ose fshat jetojnë, meritojnë shërbime të shpejta dhe profesionale”, ka thënë Ismaili.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë