Loading…
Ja çfarë duhet të hani pas vrapit
  • 15/11/2018 | 19:07

...

Jemi mësuar që pas ushtrimeve apo pas vrapit të ndjejmë lodhje ose dëshirë për të ngrënë. 


Gjithashtu përpiqemi të shmangim ushqimin sepse mund të bëj efektin e kundërt të ushtrimeve.Kjo nuk është plotësisht e vertetë.

Ekzistojnë disa ushqime që duhet ti konsumojmë patjetër pa u bërë akoma një orë pas ushtrimeve.

Pasi mbarojmë së bëri palestër apo vrap duhet të konsumojmë 1 mollë, kos,një banane  madje edhe një cokollatë.

Nëse bëni investimin e kalorive herës tjetër do maksimizohet fuqia dhe do djersiteni me shumë.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë