Loading…
Ja si fiton Facebook me pëlqimet, shpërndarjet, dhe kur ju shtoni një mik të ri në profilin tuaj
  • 09/01/2018 | 18:15

...

Rrjeti më i popullarizuar Facebook fiton miliona nga përdoruesëve e tij.


Jo vetëm me anë të reklamave që bëhen në Facebook, por nga klimiket e të gjithë atyre që kanë një llogari në këtë rrjet social, por si funksionon kjo?

Sa herë që shtypi opsionin “like”, “share”, apo i bashkoheni një faqeje të ndonjë personazhi të njohur, ose shtoni një mik të ri, ju krijoni një grup të ri statistikash për të cilat korporatat e mëdha ofrojnë shume para, transmeton gazetametro.net

Ja si ndikoni ju me llogarinë tuaj që keni në Facebook:

Vetëm llogaria juaj ka nje vlerë rreth 81 dollarë:

Secili nga shokët tuaj në profil vlen rreth 0.62 cent:

Secili nga “like” juaj ka vlerë rreth 0.03 cent:

Mesatarisht, secili profil ka nje vlerë 1.800 dollarë, dhe një grup serioz biznesi ose faqe ka vlerë 3.1 milionë dollarë.

Duke parë dhe ndjekur rritjen e Facebook gjatë tre viteve të fundit, vlerësohet se ata kanë mbledhur 2.11 miliardë informacione që mund t’i shesin.

Facebook fiton rreth 1.2 milionë dollarë në ditë nga puna falas e përdoruesve të tij, duke krijuar atë që “Wall Street Journal” e quan “fuqia punëtore më e madhe e papaguar në historinë e njerëzimit”./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë