Loading…
Janë 8 arsye për të blerë Iphone 8 dhe jo Iphone X
  • 24/09/2017 | 17:51

...

Kompania amerikane Apple ka publikuar tre iPhone të rinj gjatë këtij muaji: iPhone 8, iPhone 8 Plus dhe iPhone X.

Çmimet e këtyre iPhonëve nisin nga 700, 800 dhe 1,000 dollarë, respektivisht.

E mediumi i njohur amerikan Business Insider ka bërë një vlerësim të secilit prej këtyre tri produkteve të fundit të Apple. Ky medium shkruan për arsyet pse njerëzit duhet të blejnë iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus, në vend se të harxhojnë për ta blerë iPhone X.

1. iPhone 8 dhe 8 Plus kanë të njëjtin “tru” sikurse iPhone X.

I vetmi ndryshim mes iPhone 8 dhe iPhone X qëndron tek mënyra se si i përdorin karakterisitikat: iPhone X përdor çipin A11 dhe motorin nervor për sistemin e ri të zbulimit të fytyrës Face ID, të cilin iPhone 8 nuk e ka.

2. Identifikimi me prekje është një karakteristikë që e kanë edhe iPhone 8, edhe iPhone X. Identiteti i zbulimit të fytyrës nuk është.

3. iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus kanë sistemin e karikimit të shpejtë dhe karikimin përmes Wi-Fi po ashtu – ashtu si iPhone X.

4. iPhone 8 Plus dhe iPhone X kanë kamera përafërsisht identike.

5. Kamerat e përparme të iPhone 8 dhe iPhone X janë gjithashtu identike – përveç disa veçorive shtesë që përmban iPhone X.

6. iPhone 8 nuk e ka një “pjesë” të shëmtuar në krye të telefonit.

7. iPhone X është më i shtrenjtë se iPhone 8.

iPhone 8 ka një çmim më të lirë se iPhone X. iPhone 8 kushton 700 dollarë amerikanë, ndërsa çmimi i iPhone X fillon nga 1,000 dollarë amerikanë.

8. Është në gjendje të gjendet shpejtë në treg

Derisa shumë njerëz janë të fokusuar tek iPhone X, tani është bërë shumë e lehtë që të gjendet dhe të blihet iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë