Loading…
Ju kujtohet gazetari që goditi Bushin në konferencë? Ja sa ka përfituar prodhuesi i atij modeli këpucësh
  • 07/12/2017 | 21:02

...

Në vitin 2008 një gazetar iraken Muntazer Al-Zaidi gjuajti me këpucë ish presidentin Bush dhe e quajti atë “qen” në Bagdat gjatë një konference të përbashkët me kryeministrin irakian Nuri al-Maliki.


Por, edhe pse kjo sjellje e pa hijshme dikush ka përfutiar jashtëzakonisht shumë nga kjo, dhe ai është prodhuesi i kepuces, tregtari turk Ramazan Baydan, transmeton gazetametro.net

Nga stendat e dyqaneve të mbuluar nga pluhuri, këpuca e zakonshme, tashmë e emërtuar “Bye Bye Bush” ka shenuar nje rekord shitjesh, gjë të cilën vetë pronari turk, e ka pranuar se shitja e tyre është e paimagjinueshme.

E gjithë kjo falë gazetarit Muntazer Al Zaidi, per xhestin ndaj presidentit.

Ai është pronari i “Baydan Shoes”, firmës turke me qender në Stambolli. Sipas Bayden, shitjet e produktit të ri janë shtuar me 500 përqind./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë