Loading…
Ka vrarë 2 persona dhe plagosur 8 tjerë: Ja përgjigja e çuditshme e 16-vjeçares rreth krimeve
  • 13/09/2017 | 21:12

...

Brenda Ann Spencer 16-vjeçare nga San Diego, është arrestuar për vrasjen e dy personave dhe plagosjen e 8 fëmijëve në një shkollë në vitin 1962.


Edhe pse e re shumë në moshë, ajo ka marrur emrin si një kriminele, dhe ajo çka i ka çuditur edhe më shumë popullin aso kohe (kur i ka kryer krimet) ka qenë përgjigja e saj, ku ka thënë se nuk i pëlqejnë ditët e hëna, dhe prandaj ka kryer këto vrasje dhe  ka plagosur 8 fëmijë tjerë, shkruan Gazeta Metro

Brenda, është arrestuar me 3 priill të vitit 1962, dhe arsyeja e saj ka tmerruar njerëzit, duke u shprehur shumë me modesti sipas saj, se nuk e preferon ditën e hënë, prandaj edhe krimet që ka kryer nuk kanë shumë rëndësi.

“E thjeshtë! Nuk më pëlqejnë ditët e hëna, prandaj edhe i vrava të hënën”, është shprehur ajo.

Këto kanë qenë përgjigjet e saj lidhur me vrasjet dhe plagosjet e fëmijëve./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë