Loading…
Kampanja për zhdukejn e armëve nukleare fiton çmimin Nobel për paqe
  • 06/10/2017 | 12:31

...

Çmimin Nobel për Paqe e kanë fituar “nënshkruesit e paqes nukleare iraniane”.


Në garë kanë qenë edhe UNHCR, gazeta turke “Cumuriyet”, “Helmetat e bardha”,  presidenti amerikan Donald Trump, kancelarja Angela Merkel,  Putin, Chirac.

Këshilli i Nobelit ka pranuar 213 nominime për kandidaturë, që është numri i dytë më i madh prej vitit 1901, kur është dhënë për herë të parë. Vitin e kaluar në Këshill ka arritur numri rekord i nominimeve – 376. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë