Loading…
Kapet karavidhja e tejdukshme në Amerikë (Foto)
  • 06/09/2017 | 09:33

...

Një tregtar i peshkut në Maine të Shteteve të Bashkuara të Amerikës është befasuar tej mase kur në rrjetën e tij ka kapur një karavidhe aspak të zakonshme.


Alex Todd, peshkatar me traditë të madhe familjare nga ishulli Chebeague, kapi këtë karavidhe me trup të tejdukshëm gjatë një udhëtimi të peshkimit, shkruan Neësëeek, transmeton Gazeta Metro.

Todd e shpërndau fotografinë e karavidhes interesante, pranë një karavidheje tjetër me trup dhe ngjyrë normale.

Sipas ekspertëve, ngjyra e tillë mund të jetë shkaktuar nga një sëmundje gjenetike që quhet ‘Leucizëm’, që është humbje e pjesshme e pigmentit në lëkurë.

Todd deklaroi se nuk kishte parë kurrë më parë një gjë të tillë, dhe se vendosi ta kthente prapa në ujë atë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë