Loading…
Karikaturistët kosovarë e serbë së bashku në ekspozitën në Graçanicë
  • 02/12/2017 | 15:35

...

Mbrëmë në Shtëpinë e Kutlurës në Graçanicë u hap ekspozita e karikaturistëve Murat Ahmeti, Mentor Llapashtica nga Prishtina dhe Predrag Koraksiq Corax nga Beogradi.


Ngjarja është pjesë e një projekti më të gjërë që synon promovimin e tolerancës ndëretnike dhe bashkëpunimit rajonal, projekt ky i inicuar nga INC Rrjeti i Radiove Lokale të Kosovës.

Ekspozitën e hapën koordinatorët Milosh Tomiç dhe Arientin Abdyli, që falënderuan donatorin Ministrinë Federale të Punëve të Jashtme të Gjermanisë, dhe u theksua rëndësia e këtyre projekteve të shoqërisë civile në krijimin e urave të bashkëpunimit ndërmjet artistëve dhe posaçërisht të rinjve serbë e shqiptarë të cilët, megjithëse jetojnë 5 km larg njëri tjetrit, kanë një mur të jo komunikimit dhe jo bashkëpunimit.

Ekspozita do të qëndron e hapur deri më 4 dhjetor në Shtëpinë e Kulturës në Graçanicë për të vazhduar pastaj me 15 dhjetor në Prizren.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë