Loading…
Keni vlerësuar guximin e tyre, por jeni mashtruar: Shikoni si janë realizuar këto fotografi
  • 29/11/2017 | 17:42

...

Njerëzit shpesh merren me manipulime të zgjuara të fotografive. Disa përdorues bëjnë shaka me ta; të tjerët thjesht nuk i besojnë.


Ne në faktoman kemi gjetur disa shembuj të shkëlqyeshëm të fotografisë që kanë shkaktuar një zhurmë të madhe në botë, ndërsa janë plotësisht të rreme.

Kjo është një nga fotografitë virale më të vjetra dhe më të njohura të të gjitha kohërave. Ai bëri një marrëveshje të mirë të hullabaloo kur u shfaq në internet, por në të vërtetë janë dy foto të palidhura që u bashkuan mjeshtërisht së bashku.

Ironia është se ishte reputacioni i National Geographic që pësoi më së shumti nga pamja e saj: fotoja shpesh kishte një titull duke deklaruar se ishte zgjedhur si “Foto Kombëtare Gjeografike e Vitit”.

Kështjella ishull ose ishulli i kështjellës

Një titull i shkurtër ende i mahnitshëm, The Castle Island, Irlanda, nuk ju lë një zgjedhje: ju vetëm dëshironi të bini gjithçka dhe të shkoni në Dublin për të parë këtë mrekulli të arkitekturës për veten tuaj. Mjerisht, nuk është më real se Neverland. Ky është Photoshop i mirë i vjetër, por është kaq mirë që miliona e besojnë atë.

Big Bang Theory

Nëse jeni një nga shkencëtarët më të shquar në histori, sigurohuni që ju do të përmendeni nëse përshtatet apo jo,” tha Albert Einstein në vitin 1911. Vetëm duke qeshur, ai nuk e bëri. Ashtu si ai nuk e ngiste një biçikletë kudo afër shpërthimit bërthamor në Nevada në vitin 1962. Kryesisht sepse ai kishte vdekur 7 vjet më parë.

Luani

Ekrani legjendar

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë