Loading…
Kërcënim me bombë, evakuohet aeroporti i Sofjes
  • 10/01/2018 | 14:42

...

Udhëtarët dhe punonjësit e Terminalit 1 dhe 2 të Aeroportit të Sofjes janë evakuuar sot për shkak të alarmit për bombë.

Ministria e Brendshme njoftoi se evakuimi ndodhi pas një thirrje qëllimkëqija në ora 13:20.

Zyrtarët thanë se nuk ka pasur anulim të fluturimeve dhe pas inspektimit doli se alarmi të ishte i rremë.

Aeroporti ka nisur punën pas orës 14.30.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë