Loading…
Kërcënim me bombë në aeroportin e Shtutgardit
  • 19/06/2017 | 11:06

...

Rreziku nga  një kërcënim me bombë u njoftua të dielën në aeroportin e Shtutgartit, shkruan “Bild”, përcjell albinfo.ch.


Bëhet fjalë për aeroplanin e kompanisë ajrore “Bullgaria Air”, i cili po transportonte 180 pasagjerë në qytetin bullgar të Varnës.

Kërcënimi ishte marrë seriozisht pas një zënke në mes të dy pasagjerëve, duke e akuzuar njëri-tjetrin për planifikimin e një sulmi mbi aeroplan. Ekuipazhi e ka marrë seriozisht dhe menjëherë i informoi autoritetet. Të
gjitha fluturimet e planifikuara nga dhe në aeroport menjëherë ishin ndalur.

Pasoi një inspektim i hollësishëm i bagazheve të avionit, i bërë nga qentë. Në bord gjatë ditës ishte realizuar fluturimi për në Varna.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë