Loading…
Kërkohet të penalizohen ministrat që mungojnë në seanca
  • 07/12/2017 | 17:30

...

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti, ia ka bërë një kërkesë, kryeministrit Ramush Haradinaj.


Ai ka thënë se duhet vendosur një rregull i ri për ministrat që mungojnë nëpër seanca. Të njëjtët sipas tij, duhen penalizuar.

LEXO EDHE: Godet Xhavit Haliti: Këto ndërmarrje e bëjnë evazionin më të madh fiskal

“Të penalizohen për çdo seancë që nuk vinë ministrat, me e bo një rregull dhe penalizmin ta bëj vetë kryeministri”, tha ai.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë