Loading…
Këshilltarja e Haradinajt godet LDK’në: Tradhtuat VLAN’in për poste
  • 20/04/2018 | 23:19

...

Këshilltarja e kryeministrit të Kosovës, Meliza Haradinaj, ka sulmuar LDK’në dhe ka numëruar disa nga, siç thotë ajo, dështimet e qeverisjes së LDK’së nën kryeministrin Isa Mustafa, transmeton Gazeta Metro.

Në një postim, Haradinaj-Stublla tha që ishte LDK ajo që tradhëtoi VLAN’in, bllokun që quhej ‘opozita e bashkuar’, të cilin këshilltarja e vlerëson si formacionin më të madh politik të krijuar ndonjëherë në historinë e re të Kosovës.

Më poshtë shkrimi i plotë i saj. /gazetametro.net

LDK-ja mendon se ne nuk mund t’a deshifrojmë lojën politike të tyre me qytetarin kosovar. E kanë gabim.

Qytetari kosovar nuk harron asnjëherë kur LDK-ja tradhëtoi VLAN-in, formacionin më të madh politik të krijuar ndonjëherë në historinë e re të Kosovës, për disa poste në Qeveri. Nuk harrohet assesi qeverisja Mustafa, që me një mandat gjysmak, menaxhoi me dështimet e Kosovës, pasojat e së cilës ende po i vuajmë e do t’i vuajmë në të ardhmen. Ja për shembull një pasqyrë e raport(eve) të progresit për vendin nën Qeverisjen qendrore të LDKsë:

1. Marrëveshja për Asociacionin,

2. Tentim-humbja e territorit me Demarkacionin sipas versionit Meha,

3. Dështimi i formimit të ushtrisë,

4. Dështimi në UNESCO,

5. Dështimi në Interpol,

6. Pengmbajtja e rivitalizimit të Trepçës,

7. Dështim plani për 200,000 mijë vende pune,

8. Sjellja e zero njohjeve,

9. Dështimi për kalimin e Ligjit për Prishtinën,

10. Vonesa me liberalizimin e vizave,

11. Formimi i Gjykatës Speciale,

12. Muri ndarës në Mitrovicë,

13. Raporti alarmant i PISA-s,

14. Rasti AXOS GMBH,

15. Dështimi i Fondit për Sigurime Shëndetësore,

16. Dështimi i zgjidhjes së çështjes së energjisë, për anëtarësimin e Kosovës në ENTSO-E,

17. Ofendimi i gazetarit X me fjalën ‘qen’, etj.

Si mund të harrohen pamjet drithëruese të stacionit të autobusëve në Prishtinë, prej nga 70 mijë të rinj e të reja, familje e fëmijë, kërkonin shpresën e mbytur në linjën e autobusëve për Hungari?!

Si mund t’a harrojmë kulturën politike avantureske të ish Kryeministrit Mustafa me postimet banale në Facebook, rriqrat e Malishevës, Radoniqin, e madje edhe thyerjen e fjalëkalimit të profilit zyrtar të tij në rrjetin social Facebook?

Si mund t’i mbyllim sytë kur kemi përpara kryetarë komunash anembanë Kosovës me shumë aktakuza e dyshime për korrupsion?!

…dhe lista nuk përfundon këtu!

Shkëlqimi i rrejshëm, me të cilin LDK mendon se na verbon, duke i pozicionuar ‘të rinjtë’ në frontin e parë në Kuvend, shuhet posa të mbyllen dyert e selisë së partisë, kur edhe fillon ‘shkëlqimi’ vendimmarrës i kastës së vjetër të LDKsë.

Andaj moralizimet dhe ligjëratat humoristiko-politike mendoj se duhet lënë për takimet e mbyllura të partisë, dhe assesi për lojën e hedhafajit.  Historia nuk fillon dje, e nuk mbaron nesër. Kemi rrugë të gjatë përpara, e ndryshimi ka filluar më 11 shtator 2017.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë