Loading…
Kështu dukej Fadil Vokrri me bashkëlojtarë në vitet ’80
  • 14/11/2017 | 13:55

...

Tash ëshët kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës, mirëpo dikur edhe shkëlqente në klubin e Prishtinës.


Tash së fundit po shijon suksesin e Kosovës, mirëpo në këtë fotografi shihet Vokrri me bashkëlojtarë teksa shijonte kohën kur ishte futbollist, shkruan gazetametro.net.

Në këtë fotografi që është realizuar diku rreth vitit 1980-1981, shihet Vokrri së bashku me Agim Canën e Favzi Vokrrin.

Këta të tre kishin fat të ndryshëm pas këtyre viteve. Vokrri luajti edhe për një kohë, e më pas u bë shef i futbollit kosovar, Agim Cana luajti e më pas shijoi suksesin e djalit të tij, ndërkaq më fatkeqi ishte Rama i cili humbi jetën pak kohë më pas në një aksident.

Ndryshe, atëbotë Prishtina ishte në kohë të artë, pasi ishte në Ligën e parë të ish-Jugosllavisë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë