Loading…
Këta janë 10 njerëzit më të pasur në Shqipëri (Lista)
  • 13/09/2017 | 15:40

...

Instituti Europian Pashko ka publikuar studimin për njerëzit më të pasur shqiptarë gjatë vitit 2016. 


Studimi që rendit 10 sipërmarrësit më të pasur në vend bazohet në analizën e të dhënave zyrtare sipas bilanceve të dorëzuara në Qendrën Kombëtare të Biznesit.

Lista kryesohet për të dytin vit radhazi nga biznesmeni Samir Mane, ndjekur nga Shefqet Kastrati, Vasil Naçi, Behar Sukaj, dhe i pesti vjen i vetmi biznesmen që është edhe deputet i kësaj legjislature, Tom Doshi. Në ndryshim nga viti i kaluar listës së 10 sipërmarrësve më të pasur i është shtuar një biznesmene femër, Vilma Nushi.

 

10 individët më të pasur në Shqipëri për vitin 2016:

1 Samir Mane

2 Shefqet Kastrati

3 Vasil Naçi

4 Behar Çukaj

5 Tom Doshi

6 Rrok Gjoka

7 Grigor Joti

8 Idajet Ismailaj

9 Vilma Nushi

10 Pëllumb Salillari

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë