Loading…
Këta janë 20 emrat që duhet t’u vini fëmijëve për të qenë një gjeni
  • 10/08/2017 | 20:01

...

Kur vjen puna tek vendosja e emrit të fëmijës gjithnjë ka dilema të mëdha dhe se në çfarë do mbështetësh për të gjetur një emër të bukur dhe domethënës.


Por, kësaj dileme me sa duket i jep fund web-page “MooseRoots”, i cili nëpërmjet një liste me emrat e njerëzve më të zgjuar në botë ka arritur të identifikojë emrat më të zakonshëm që kanë mbajtur dhe mbajnë gjenitë.

Çdokush dëshiron që fëmija i tij të jetë i zgjuar dhe pse jo të bëhet një gjeni, prandaj “MooseRoots” sugjeron që të përdorni këta 20 emra filozofësh, shkrimtarësh, fitues Nobeli-i, matematikanësh, kompozitorësh apo fusha tjera. Më poshtë do gjeni 10 emrat e meshkujve dhe 10 emrat e femrave më të përdorur dhe më gjenialët.

Shikojini njëherë, ndoshta nuk bëhen gjeni, ama emër të bukur do kenë. Për meshkujt gjeni:

John

Robert

William

Charles

David

James

Richard

Johann

George

Paul

Për femrat gjeni:

Mary

Elizabeth

Maria,

Anne

Margaret

Susan

Ruth

Anna

Alice

Dorothy

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë