Loading…
Këto fotografi e dëshmojnë se ky është qyteti më simpatik në Kosovë
  • 30/10/2018 | 21:42

...

Suhareka është padyshim njëri nga qytetet më simpatike në Kosovë 


Suhareka është qytet që ndodhet vetëm 18 kilometra larg nga Prizreni dhe 57 kilometra larg nga kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, shkruan GazetaMetro.
Ky qytet sipas të dhënave të fundit ka rreth 60 mijë banorë dhe ka 42 fshatra.
Një pjesë e madhe e popullsisë jetojnë në perëndim dhe kjo e bën Suharekën si njërin nga qytetet me shkallën më të ulët të varfërsië në Republikën e Kosovës.
Ky qytet është zhvilluar shumë viteve të fundit, ndërsa ajo që e bën të veçantë Suharekën është ambienti shumë i pastër.

Më poshtë ua sjellim disa fotografi të bukura që dëshmojnë se Suhareka është njëri nga qytetet më simpatike në territorin e Kosovës. /GazetaMetro/

 
Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë