Loading…
Këto katër minuta ushtrime në shtëpi zëvendësojnë 1 orë në palestër
  • 11/01/2017 | 22:54

...

Ushtrimet me intensitet të lartë nuk janë të përshtatshme për të gjithë, sidomos në kohën tonë që e kemi shumë të kufizuar për gjithçka.


Për shkak të angazhimeve të shumëta është pothujase e pamundur të gjejmë kohë për të shkuar në palestër, mirëpo kjo nuk është arsye për të mos u stërvitur fare. Ju mund të bëni disa ushtrimve për katër minuta në shtëpi të cilat janë të barabarta me 1 orë në pasijet e palestrës.

23155-bodyweight-squat_0-600-e46482bb8b-1481792562Uljet dhe ngritjet për 60 sekonda

23205-close-grip-pushup_0-600-e46482bb8b-1481792562Supet tuaja, gjunjët dhe këmbët duhet të jetë në një vijë të drejtë, 15 sekonda poshtë dhe 15 lartë

23305-mountain-climber_0-600-e46482bb8b-1481792562
Forcimi i muskujve, 30 sekonda

23805-walking-lunges_1-600-e46482bb8b-1481792562Zgjatja e muskujve për 60 sekonda

23255-jumping-jack_0-600-e46482bb8b-1481792562Zgjatimi i muskujve të krahut, 60 sekonda

Këto ushtrime ju ndihmojnë të forconi muskujt e barkut, këmbëve, vidhet, dhe të djegni kaloritë e tepërta. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë