Loading…
Këto vetura vidhen më së lehti
  • 07/12/2017 | 18:08

...

Vjedhja e veturave gjithmonë ka qenë cak i hajdutëve, mbase nga çmimet e larta të tyre, ose pë arsye të tjera, megjithatë disa nga to janë më të lehta për t’u vjedhur.


Veturat “hi tech”( të fundit, më luksozet) janë më të lehtat për hajdutët, kjo pasi ata përdorin kuti transmetuesish, që lidhen me sinjalin e çelësave të veturës brenda shtëpisë. Sistemi i automjetit “njeh” komandën sikur po hapet me çelësin e saj, e shumë thjesht dhe shpejt ua bën shumë të lehtë hajdutëve, transmeton gazetametro.net

Policia britanike ka këshilluar pronarët e këtyre automjeve “hi tech” që t’i vendosin çelësat e veturave të tyre sa më larg të munden nga dera e automjetit, ose t’i vendosin në një kuti metalike, në mënyrë që të bllokojnë tërësisht sinjalin që lëshojnë ato.

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë