Loading…
KFC ka befasuar të gjithë me një veprim në Twitter: Kanë profil që nga 2008 e tani është zbuluar pse i njekë vetëm 11 persona
  • 03/11/2017 | 20:19

...

Sikurse Coca Cola që i fsheh përbërësit e pijes së saj sikur këmbët e gjarprit, kështu edhe KFC  me fanatizëm e ruan përbërjen në të cilën e lyejnë pulën.


Përderisa ne mund të spekulojmë vetëm për përbërësit, përdoruesit e rrjetit social kanë qenë absolutisht të kënaqur me zbulimin dhe veprimin e KFC këto ditë. Ata projektuan një lëvizje brilante të marketingut të ndërtuar mbi bazën e 11 erëzave të njohura.

Së fundmi një përdorues i twitter, @Edgette22, ka zbuluar se KFC në Twitter ka 1, 21 milion njekës, ndërsa ndjek vetëm 11 persona. Por jo persona të thjeshtë.

KFC ndjek gjashtë burra të quajtur Herb dhe të pesë anëtaret e grupit që dikur ishin shumë të njohur Spice Girls.

Me fjalë tjera KFC ndjek 11 “herbs”, ku mund të referohet përshkrimi i famshëm i salcës: “11 secret herbs and spices”.

Brenda 2 orëve, @Edgette22 me postin e zbuluar për KFC, ka marrë 200 mije pëlqime, 2 mije komente, ndërsa është shpërndarë plot 100 mijë herë. Numra këtë të cilat janë vazhdimisht në rritje e sipër.

KFC në twitter ndjek: Herru Scribneru, Herbu Watersu, Herbu Sendek, Herbu Wessonu Jr, Herbu Alpertu. Ndërsa femrat janë Scary, Posh, Baby, Sporty dhe Ginger./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë