Loading…
Kishte shumë borgje, dhe për t’u ikur atyre gjeti një mënyrë të paparë mashtrimi
  • 07/12/2017 | 20:23

...

Një biznesmen amerikan ka menduar t’u ikë borgjeve në një mënyrë aspak të zakontë, mirëpo nuk shkoi si kishte menduar ai, dhe policia është pas tij menjëherë pas të gjeturave.


38-vjeçari Marcus Schrenker, ka mashtruar gjoja i është rrëzuar avioni, të cilin biznesmeni e ka aktivizuar pilotin automatik dhe është hedhur me parashutë nga avioni, transmeton gazetametro.net

Schrenker, u kishte thënë kontrolloreve të  fluturimeve se ndodhej në vështirësi, se xhami i kabines së pilotit ishte copëtuar dhe se ai ishte gjakosur.

Avioni u rrëzua në një zonë në Milton, pranë Floridës, por pas kërkimeve u gjet dritarja, dera e hapur dhe asnjë gjurmë gjaku, apo trupi i pilotit. Dyshimet nisen kur policia ne Alabama gjeti një person që kishte patenten e Schrenker dhe syzet e pilotit, i cili tregoi se kishte pësuar nje incident me kanoe.

Biznesmeni i kishte borxh 500 mijë dollarë një kompanie sigurimesh./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë