Loading…
Kjo është gjendja e mjekut që u plagos dje nga dhëndri i tij
  • 14/02/2018 | 13:32

...

Gjendja e gjinekologut që u plagos dje nga dhëndri i tij, sot është shumë më mirë. Mirëpo, së shpejti ai do t’i nënshtrohet edhe një operimi të tretë.


Kështu kanë konfirmuar për Gazetën Express zyrtarë të Spitalit Amerikan, ku mjeku Premtim Gojani është duke u trajtuar.

“Gjendja shëndetësore e doktorit sot është stabile. Ai është rikuperuar dukshëm pas dy intervenimeve mjekësore që dje i ka pasur, njëri në kokë dhe tjetri në brinjë. Ai sot është shumë më mirë”, thanë për Expressin zyrtarë të Spitalit Amerikan.

Gojani, në mëngjesin e ditës së djeshme në Prishtinë, u plagos me tre plumba para derës së shtëpisë nga dhëndri i tij Faton Fetiu.

Nga Spitali thanë se mjeku Gojani do të qëndrojë disa ditë në trajtim mjekësor, ku pritet t’i nënshtrohet edhe një intervenimi tjetër mjekësor.

Ndërsa, Express mëson se bëhet fjalë për një plumb tjetër që është gjetur në trupin e mjekut Premtim Gojani, në zonën në mes të brinjëve dhe pankreasit. Për këtë arsye, Gojani do t’i nënshtrohet një operimi të tretë.

Menjëherë pas ngjarjes, dje mjeku u dërgua në sallën e operimit në këtë spital. Fetiu, dyshohet se e gjuajti Premtim Gojanin me tre plumba, derisa ky i fundit po dilte nga dera e shtëpisë së tij.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë