Loading…
Sot s’ka kolona në Merdarë dhe te Dheu i Bardhë
  • 13/08/2017 | 09:39

...

Në disa pikë-kalime kufitare që lidhin Republikën e Kosovës me Serbinë, sot gjatë vikendit janë krijuar kolona me pritje prej kohëzgjatjeve të ndryshme.


Në Merdare (Podujevë) në hyrje kolona është e gjatë rreth 500 metra, ku pritjet janë (30 min), ndërsa në dalje kolona është deri në 200 metra, dhe pritjet zgjasin rreth (1orë), varësisht prej frekuentimit të automjeteve, shkruan Indeksonline.

Në pikë-kalimin kufitar tek Dheu i Bardhë (Gjilan) në hyrje kolona është e gjatë rreth (30 – 40 metra), ku pritjet nuk zgjasin më shumë se 10 minuta, e po ashtu edhe në dalje kolona është 40 metra dhe pritjet janë rreth gjysmë ore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë