Loading…
Kjo është historia e kësaj fotografie të famshme
  • 13/01/2018 | 10:47

...

Ushtari duke puhur një vajzë nga dritarja e vogël, me ndihmën e shumë shokëve tjerë, është ndër fotografitë më të famshme nga historia.


Kjo fotografi është realizuar në vitin 1945 nga Irving Haberman, dhe vajza e famshme është aktorja dhe këngëtarja gjermano-amerikane Marlene Dietrich duke puthur një ushtar që po kthehej nga lufta në shtëpi, transmeton gazetametro.net

Kjo fotografi është publikuar për herë të parë në revistën e njohur “Life Magazine” me titull “Ndërsa ushtarët jane duke e mbajtur, Marlene Dietrich po puth një ushtar i cili kthehet në shtëpi nga lufta”.

Marie Magdalene “Marlene” Dietrich ishte një aktore dhe këngëtare gjermano-amerikane. Dietrich mbeti e popullarizuar gjatë gjithë karrierës së saj të gjatë duke përmirësuar vazhdimisht veten, si në aspektin profesional ashtu edhe mënyrën karakteristike. Në Berlinin e viteve 1920, ajo ka aktruar në skenë dhe në filmat pa zë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë