Loading…
Kjo është raketa që mund ta vrasë Kim Jong-un, asaj i duhen vetëm 15 minuta kohë (Video)
  • 13/09/2017 | 16:13

...

Koreja e Jugut, gjegjësisht aeroplanët e saj kanë kryer testimin e një rakete të rrezes së gjatë ajër-tokë.


Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për teste, siç thuhet tanimë të vlerësuara si të suksesshme, si pjesë e strategjisë “Kill Chain”.

Sipas asaj që thuhet më tej, bëhet fjalë për raketat Taurus të cilat janë të afta për të kapur pozicione të Koresë së Veriut, për hiq më shumë se 15 minuta.

Tensionet edhe ashtu të tensionuara u rritën ndërsa Pheniani dënoi sanksionet e reja të OKB-së mbi programin e tyre nuklear, paralajmëroi për “dhimbjen më të madhe” për armiqtë e tyre.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë