Loading…
Kjo fotografi e ka shëtit botën, derisa arsyeja e krijimit të saj është e trishtueshme
  • 31/10/2017 | 20:22

...

Fotografja Kim Stone e ka bërë një fotografi “diçka më ndryshe”: bebja Aubrey buzëqesh e mbështetur në dorëzën e motoçiklistit.


Kjo fotografi është thjeshtë shumë e ëmbël: vogëlushja Aubrey qeshë e lumtur duke fjetur me gjumë të rëndë mbi dorëzën motoçiklistike të babait të vet. Kim Stone e ka portretizuar në mënyrë origjinale foshnjën e ëmbël. Mirëpo, fotografia ka prapavijë të trishtueshme: Aubrey kurrë nuk do ta njohë babin e vet Hector’in. Ai ka vdekur një muaj para lindjes së saj.

Babai Hector ishte, siç thotë nëna Katryn Williqams, motoçiklist i pasionuar dhe gjithmonë e ka mbajtur veshjen mbrojtëse dhe pajisjet tjera. Për këtë fotografja kishte idenë që për nder të babait ta fotografojë beben në stilin e “bajkerëve”. Fotografja i kishte dërguar fotot me fjalët:

“Hector’i kurrë nuk do ta mbaj vogëlushen e vet në duar. I është marrë jeta vetëm një muaj para lindjes së saj. Prej dikujt të cilin e kishte quajt mik. Thuhet se engjëjt i flasin bebeve kur ato qeshin në gjumë. Besoj se kjo është e vërtet”.

Përse ka vdekur Hectori, nuk ka treguar. Është e qartë se nuk ka vdekur nga pasojat e aksidentit të trafikut. /gazetametro.net.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë