Loading…
Kjo grua për dy minuta mund të hajë 51 speca djegës
  • 07/12/2017 | 23:05

...

Një grua indiane synon të hyjë në librin e rekordeve Guinnes, pasi arriti të konsumojë 51 speca djegës brenda dy minutash.


Një grua indiane synon të hyje në librin e rekordeve Guinnes, pasi arriti të konsumojë 51 speca djegës brenda dy minutash.

Megjithatë, Anandita Dutta Tamuly, 26 vjec, tha se ndihej keq, pasi gjatë një prove të mëparshme kishte arritur të hante edhe 60 të tilla. Gruaja arriti të gelltiste specat “fantazme”, që janë specat indiane me pikante që ekzistojnë.

Indiania kishte arritur te shtrydhte ne sy farat e specave perpara se t’i hante brenda nje minute, ne pranine e nje shefi te njohur kuzhine ne Britani. Gordon Ramsay ndodhej ne shtetin indian Assam per te xhiruar per nje program televiziv.

Tamuly tregoi per Assocciated Press se ishte mesuar te hante speca djeges qe femije, ndersa moshataret e saj mblidhnin kokrra neper peme. Tashme pritet pergjigjja nga Guinness World Records per te konfirmuar rekordin.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë