Loading…
Klubet që kanë përfituar më shumë para në 5 sezonet e fundit
  • 10/06/2017 | 16:12

...

Shtëpia e futbollit evropian UEFA ka publikuar listën e klubeve me përfitimet më të mëdha në pesë vitet e fundit.

Listës i prinë gjiganti italian Juventus ndërsa në vendin e dytë është Real Madridi.

Ja lista e plotë e klubeve:

14) MILAN: totali 89 milionë euro

13) NAPOLI: totali 104,3 milionë euro.

12) MANCHESTER UNITED: totali 118,4 milionë euro.

11) ROMA: totali 128,6 milionë euro.

10) BORUSSIA DORTMUND: totali 175,6 milionë euro.

9) CHELSEA: totali 182,6 milionë euro.

8) ARSENAL: totali 210,9 milionë euro

7) ATLETICO MADRID: totali 223,3 milionë euro.

6) MANCHESTER CITY: totali 242,1 milionë euro.

5) BARCELONA: totali 266,4 milionë euro.

4) BAYERN MUNICH: totali 269,2 milionë euro.

3) PSG: totali 282,3 milionë euro.

2) REAL MADRID: totali 319,4 milionë euro.

1) JUVENTUS: totali 383 milionë

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë