Loading…
Klubi i njohur nga Premier League rrezikon të dënohet me heqje të pikëve
  • 14/09/2018 | 10:38

...

Evertoni rrezikon që të dënohet me heqje të pikëve


Evertoni mund të dënohet me para ose me heqje të pikëve shkaku i trajnerit Marco Silva, transmeton GazetaMetro.

Marco Silva edicionin e kaluar ishte trajner i Watfordit, derisa Evertoni tentoi ta transferonte atë në mënyrë jo legale dhe tani kjo po hetohet nga FA.

Marco Silva watches on as Jose Holebas of Watford takes a throw during the Premier League match between Southampton and Watford 

Presidenti i Evertoni, Farhad Moshiri ka folur në telefon me Silvan derisa portugezi ishte trajner i Watfordit dhe biseda e tyre është përgjuar.

Në vitin 2005, Chelsea u gjobit me 300 mijë funte dhe iu hoqën tre pikë pasi kishin thyer rregullat në transferimin e Ashley Cole.

Më pas edhe Mourinho dhe Cole ishin gjobitur me nga 75 mijë funte, ndërsa agjenti i mbrojtësit Jonathan Barnett u gjobit me 100 mijë funte. /GazetaMetro/

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë