Loading…
Kololli mjeshtëror me ‘Panenka’ në Superligën e Zvicrës
  • 20/11/2017 | 00:05

...

Benjamin Kololli, ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm nga penalltia, në stilin panenka.


Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës që luan si në roli e mbrojtësit, poashtu edhe në atë të mesfushorit të majt, i ka befasuar të gjithë me guximin e treguar në ekzekutimin e penalltisë ndaj Luzernit.

Skuadra e tij, Laussanne përmbysi rezultatin nga 0-1 në 3-1, e Kololli e realizoi golin e tretë në kohën shtesë.

Kjo fitore e ngjit Laussanne në vendin e gjashtë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë