Loading…
Konfirmohet luftë deri në lojën e fundit në Superligë
  • 11/10/2017 | 16:12

...

Se cilësia e ekipeve në elitën e futbollit është e balancuar sivjet kishin vlerësuar para fillimit të sezonit disa trajnerë vendorë.


Trepça’89 dhe Prishtina kanë fituar ndeshjet e xhiros së 9 duke e ngushtuar në vetëm 1 pëkatësisht 2 pikë dallimin me Llapin.

Tashmë në renditjen e Superligës janë 4 skuadra që janë jo më shumë se dy pikë larg liderit.

Madje, 3  të tjera që gjenden në zonë që rreikon largimin nga liga kanë vetëm 5 pikë dallim me ptë parin.

Kampioni aktual, Trepça’89 e mposhti bindshëm 3-0 Besën me dy gola të sulmuesit Oto John dhe një të Florent Hasanit.

Ndërkaq Prishtina e mposhti Vëllaznimin me një gol të kapitenit Armend Dallku të shënuar në minutën e fundit të takimit.

Drenica fitoi tri pikë në përballjen me Vllazninë e Pozharanit.

Renditja në Superligë:

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë