Loading…
Konjufca i përgjigjet Veselit: Territori më i rëndësishëm se Liberalizimi
  • 23/02/2018 | 11:05

...

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje Glauk Konjufca tha se nëse kalon marrëveshja për ratifikimin e demarkacionit shteti humb territor, duke shtuar se momentalisht territori ka më shumë rëndësi se liberalizimi.


Ai këto fjalë i tha si përgjigje ndaj fjalimit të kryeparalementarit Veseli i cila tha që nëse marrëveshja nuk kalon atëherë vendi do të bllokohet pa liberalizim të vizave, përcjell Gazeta Metro.

Për Vetëvendosjen më esenciale është territorit sesa liberalizmi i vizave. Sipas Konjufcës është me rëndësi liberalizimi por shtrohet pyetja kush e ka penguar deri më tani e që është ai që e ka nënshkruar gabim

Konjufca tha se përgjegjësitë duhet t’i marrin ata që kanë nënshkruar e jo opozita.

Veseli: Nëse nuk miratohet marrëveshja, do të bllokohemi

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë