Loading…
Konjufca ironizon me Haradinajn: Dallon nga Isa Mustafa, veç pse vrapon më shpejt
  • 14/03/2018 | 11:01

...

Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka ironizuar me kryeministrin Ramush Haradinaj, duke thënë se Qeveria e tij dallon nga ajo e mëhershme vetëm për faktin se vrapon më shpejt.


Ai ka vazhduar ta kritikojë Qeverinë, duke thënë se është një qeveri e pazareve, shkruan gazetametro.net.

“Qeveria e sotme dallon nga e mëhershmja, vetëm se vrapon më shpejtë”, ka thënë Konjufca në Kuvend.

Kjo ironi e Konjufcës lidhet me një gjest të çuditshëm të para disa javësh të Haradinajt, i cili kishte vrapuar në mes të sheshit.

Ndërkaq, Konjufca ka vazhduar duke cituar në Kuvend edhe kryetarin e Drenasit Ramiz Lladrovci, për një thënie që u bë bujë nëpër media.

“Siç thoshte Ramiz Lladrovci: Ligji është si llastiku. Kjo shkon shumë për Qeverinë, pasi ata veprojnë qysh iu konvenon atyre”, ka vazhduar shefi i grupit parlamentar të VV’së.

Ndërkohë, përplasjet në Kuvend po vazhdojnë të përplasen edhe rreth krijimit të ushtrisë, ku Haradinaj drejtoi gishtin nga LDK, e këta të fundit thanë se nuk është e saktë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë