Loading…
Koreja Veriore letër dramatike Putinit: Jemi të gatshëm për sulm nuklear ndaj Amerikës
  • 11/11/2017 | 17:58

...

Në letrën të cilën delegacioni i Koresë së Veriut gjatë takimit të bashkimit ndërparlamentar kanë dorëzua presidentit rus Vladimir Putin, është folur për gatishmërinë e tyre për të nisur sulmin bërthamor ndaj Shteteve të bashkuara, ka thënë të shtunën një burim i njohur mirë më këtë situatë.


Presidenti i Këshillit të Federatës Ruse, Valentina Matvijenko, tha pas takimit me delegacionin e Koresë së Veriut, se përfaqësuesit e Pyongyang dorëzuan “përgjigjen fillestare të udhëheqësit të Koresë së Veriut Kim Jong-on në presidencën e SHBA Donald Tramp në Kombet e Bashkuara” .

“Në letrën e cila iu dërguar nëpërmes Valentine Matvijenko, është thënë se Pyongyang është i gatshëm të fillojë sulmin bërthamor ndaj SHBA”, kanë thënë burimet e afërta, transmeton gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë