Loading…
Kosova anulon masat mbrojtëse për produktet bujqësore me Maqedoninë
  • 31/07/2018 | 16:50

...

Qeveria e Kosovës ka tërhequr masat mbrojtëse për produktet bujqësore me Republikën e Maqedonisë.

Kështu kanë bërë të ditur burimet e Telegrafit brenda Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (MTI), të cilët kanë thënë se kjo është marrë pas takimit të ministrit të MTI-së, Bajram Hasani me ministrin e Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi.

“Po mund t’iu konfirmojmë se masa mbrojtëse për pemë dhe perime nga Maqedonia është anuluar”, ka thënë burimi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë