Loading…
Kosova dorëzohet në Maqedoni
  • 12/08/2017 | 22:43

...

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll wshtw mposhtur në të takimin kthyes ndaj Maqedonisë, i cili u zhvillua pa praninë e publikut shqiptar në Shkup.

Takimi në kuadër të Grupit C  i vlefshëm për parakualifikime për Kupën e Botës 2019, Përfaqësuesja e  humbi me rezultat 87-74.

Kosova ishte më e mirë në çerekun e parë, që e fitoi 19-22, kurse pjesa e parë përfundoi 40-41.

Kjo ishte humbja e dytë më radhë e Kosovës, pas asaj në Talin nga Estonia. Deri tani vetëm një fitore ndaj Maqedonisë në Prishtinë.

Në ndeshjen e fundit në grup, Kosova e pret Estoninë më 19 gusht në Prishtinë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë