Loading…
Kosova importon 50 mijë euro rrëmojsa në vit, 99 për qind të tyre nga Kina
  • 31/01/2018 | 22:21

...

Kosova shpesh herë është kritikuar për numrin e madh të mallrave të importuara krahas eksportit të tyre. Ekonomitë familjare të vendit përdorin shumë produkte të importuara e më pak vendore.


Vendi ynë importon madje edhe disa produkte prodhimi i së cilave nuk kërkon ndonjë procedurë të vështirë apo të sofistikuar.

Duket se edhe rrëmojësat që kosovarët i përdorin janë të ardhura nga Kina e largët. Në fakt është vlera prej plot 50 mijë euro rrëmojsa që Kosova importon brenda një viti, ndërsa 99 për qind të tyre janë me prejardhje nga Kina, shkruan Gazeta Metro.

Kjo e dhënë është bërë publike nga Instituti GAP. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë