Loading…
Kosova U16 siguron fitoren e parë në Europian
  • 12/08/2017 | 17:19

...

Përfaqësuesja U-16 e Kosovës ka siguruar fitoren e parë në Kampionatin Europian që po mbahet në Sofje të Bullgarisë.


Pas dy humbjeve kundër Portugalisë e Maqedonisë, Kosova mposhti Luksemburgun me rezultat 61 me 51.

Në përballje me Luksemburgun të pëzgjedhurit e trajnerit Ibrahim Karabeg ishin më të vendosur dhe në fund ia dolën të shënojnë fitoren e parë në kuadër të kësaj gare.

Në tre çerekët e parë ndeshja ishte e barabartë, derisa në çerekun e katërt Kosova ia doli të krijojë epërsi prej 13 pikëve, kurse në anën tjetër mbrojtja ishte në nivelin e duhur.

Përfaqësuesja e Kosovës ndeshjen e radhës do ta zhvillojë të hënën kundër Britanisë së Madhe me fillim nga ora 19:30.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë