Loading…
Krahu anti-Kurti me kërkesë zyrtare për Grup Parlamentar, mungon një deputet
  • 14/03/2018 | 16:17

...

Grupi i deputetëve të dorëhequr nga Lëvizja Vetëvendosje, tanimë edhe zyrtarisht është ndarë nga Grupi Parlamentar i kësaj partie.


Para pak minutash ky grup në administratën e Kuvendit të Kosovës,  kërkesën për grup të ri parlamentar.

Në bazë të kërkesës së dorëzuar në Kryesinë e Kuvendit të Kosovës, bëhet fjalë për 12 deputetë të nëshkruar, të cilët em këtë rast kanë kërkuar që grupi parlamentar të quhet “Grupi i Deputetëve të Pavarur- GDP”.

Në dokumentin në fjalë, e para në këtë listë është Aida Dërguti, ndërsa mungon deputetja Donika Kadaj Bujupi, e cila vetëm pak minuta më parë i’u ribashkua grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës.

LEXO EDHE: LAJMI I FUNDIT: Donika Kadaj – Bujupi rikthehet në AAK, e konfirmon Haradinaj

Ndërsa kërkesa është drejtuar në emër të Dardan Sejdiut i cili është caktuar edhe si kryesues i Grupit të ri parlamentar./Gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë