Loading…
Kthehet bora në Kosovë: Ky është qyteti i parë që mbulohet
  • 14/01/2018 | 09:32

...

Kosova është zgjuar me reshje bore, e qyteti i parë që është zbardhur është Peja.


Ky qytet ka marrë pamje mahnitëse nga natyra mëngjesin e sotëm, pasi gjithë rrugët janë të mbuluara nga bora e rrallë sivjet, shkruan gazetametro.net.

Borë ka filluar edhe në qytetet e tjera të Kosovës, përfshirë këtu edhe kryeqytetin, mirëpo akoma nuk janë mbuluar rrugët.

Ndryshe, meteorologët kanë paralajmëruar që nga gjysma e janarit mbi Kosovë do të kthehet dimri pas një janari më të nxehtë se kurrë më parë./gazetametro.net


 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë