Loading…
Kur dikujt i bie portofoli nga xhepi: Eksperiment social që tregon reagimet e njerëzve!
  • 24/10/2017 | 08:51

...

Nëse dikujt që është duke ecur para jush do t’i binin paratë, si do të vepronit?


A do t’ia dorëzonit ato personit që i kishin rënë apo do ta vazhdonit ditën me ato para, duke u ndjerë pak më i pasur?

Dhe për të testuar “ndjeshmërinë” e njerëzve nga ky fenomen, është realizuar një eksperiment social, në të cilën shihen momentet e reagimeve të kalimtarëve, në momentin kur dikujt i bie kuleta nga xhepi.

Se cilat kanë qenë reagimet e tyre, shihni videon më poshtë:

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë