Loading…
Kur njerëzit përdoreshin në testimet e aksidenteve rrugore
  • 24/01/2018 | 17:09

...

Në Gjermani në vitin 1970 janë përdorur persona të ndryshëm për testime në aksidente rrugore, duke pranuar të përplasen në vende të ndryshme dhe të rrezikshme.


Këta persona që janë marrur për testim kanë qenë vullnetarë dhe sipas drejtuesëve të testimit kukullat nuk mund të sigurojnë që elementet e sigurisë janë të duhura, dhe njerëzit janë ata, transmeton gazetametro.net

Ka pasur raste kur një person i tillë ka vdekur si pasojë e lëndimeve që kanë marrur, dhe të tjerë janë lënduar nga përplasjet e forta.

Një nga elementet e sigurisë që është testuar atë kohë ka qenë rripi i sigurimit.

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë:

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë