Loading…
Kush do të jetë shef i Grupit Parlamentar të të dorëhequrve nga VV
  • 14/03/2018 | 16:19

...

12 deputetë që hynë në Kuvend përmes listës së Lëvizjes Vetëvendosje, pas dorëheqjes nga kjo parti, tashmë kanë formuar Grupin e ri Parlamentar, shkruan gazetametro.net

Aida Dërguti, Visar Ymeri, Faton Topalli, Fisnik Ismaili, Dukagjin Gorani, Driton Çaushi, Dardan Sejdiu, Frashër Krasniqi, Dardan Molliqaj, Besa Baftiu, Salih Salihu e Shqipe Pantina do të jenë ndaras VV’së në Kuvend në një grup të ri që pritet të quhet ‘Grupi i Deputetëve të Pavarur’.

Në dokumentin e dorëzuar si kërkesë në Kuvend për formimin e këtij grupi thuhet që Shef do të jetë Dardan Sejdiu.

Përveç 12 deputetëve të grupit të ri, nga VV është larguar sot edhe Donika Kadaj, që është kthyer në AAK. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë